Що робити на зимові свята в Одесі?

Новий рік і Різдво – це, напевно, саме чарівний час в році. Всі в очікуванні свят, веселощів, подарунків і новорічного дива. У передсвяткову метушню занурені всі і все навколо. Як же проходять ці зимові дні в Одесі? Що цікавого відбувається в цьому південному місті?

Трохи історії святкування

Одеса з самого свого заснування була розпещена увагою іноземців, які привозили в порт закордонні товари на продаж, і, звичайно ж, нові європейські віяння. Так само вийшло і з Новим роком, а точніше з його головним атрибутом – ялинкою. Такі європейські народи як шведи, німці, іспанці, португальці, поляки, данці, норвежці, голландці, французи почали святкувати Новий рік з 31 грудня на 1 січня ще в XVI столітті, також як, і прикрашати будинки ошатною ялинкою.

У Російську ж імперію традицію святкування Нового року привіз цар Петро I (до цього новий рік святкувався 1 вересня), але ялина з’явилася на півтора століття пізніше. І як ви думаєте, в якому місті? Так, це була Одеса. 30 грудня 1811 року на вулиці Софіївській, в будинку Потоцький-Наришкіних була встановлена ​​перша новорічна ялинка, яка була доставлена ​​з Умані. (Особняк зберігся до сих пір і зараз в ньому знаходиться Одеський художній музей.) На наступний день з ініціативи герцога де Рішельє в цьому будинку був проведений бал, на якому були присутні такі імениті персони як граф Ланжерон, князь Долгорукий, Фелікс де Рібас, граф Сабанський і Розумовський, і багато інших.

 Новый год в Одессе

У XIX століття багато одеських лавки прикрашалися гілками хвойних дерев, в більших магазинах влаштовували невеликі інсталяції за допомогою снігу з вати і фігурок з пап’є-маше. Прості одесити, не могли собі дозволити покупку ялинкових іграшок, які набирали популярність до середини XIX століття, адже одна скляна іграшка коштувала на той момент, величезних грошей – два рубля за одну штуку. Наприклад, місячний дохід прислуги становив близько п’яти рублів, а працівника заводу до п’ятнадцяти рублів. Але навіть в забезпечених будинках всі ці прикраси дуже дбайливо зберігалися і передавалися з покоління в покоління. Щорічно проводилися бали для збору коштів нужденним.

 Новый год в Одессе

З приходом радянської влади святкування Нового року і установка ялинки були заборонені як пережитки минулого. Але вже в 1935 святкування було відновлено, а з 1939 року і дозволена установка ялинок. Так в Одесі було відкрито 30 пунктів з продажу новорічних красунь. Під час Другої світової війни та румунської окупації, зимові свята проходили без урочистості і досить тихо. З приходом світу великі застілля, святкові заходи поновилися.

Сучасна Одеса в святкові дні

Довгі роки, головна ялинка міста встановлюється в середині грудня на Думській площі. А в останні роки на головній вулиці – Дерибасівській, розташовується не тільки велика ялинка, а й величезні світяться фігури ялинкових куль, діда Мороза, Оленів і багатьох інших новорічних і казкових персонажів. Чи не підводять і магазини, кафе, ресторани, які прикрашають свої вітрини різдвяними і новорічними інсталяціями.

 Зимние праздники в Одессе

На Грецькій площі і Приморському бульварі працюють святкові ринки, на яких всі бажаючі можуть спробувати ароматний глінтвейн, гарячий чай, імбирні пряники, страви різних народів світу, і багато ще смачного. У Новорічну ніч уже по давно сформованою традицією, проводиться концерт на Думській площі за участю зірок шоу-бізнесу. Після Нового року святкові заходи тривають, так на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє відкривається пряниковий містечко, де можна спробувати пряники, приготовані за різними рецептами. І звичайно, в одеських театрах: Музичної комедії, Російському театрі, театрі Опери та балету, в Одеському палаці спорту проходять новорічні ранки для дітей. Всі заходи тривають до середини січня, а потім через пару днів починається підготовка до святкування Дня Святого Валентина, і звичайно ж, Масниці. У ці лютневі дні, Одеса наповнена романтичною атмосферою і пряним запахом квітів. А на Масляну в парку імені Т.Г. Шевченко влаштовується справжній ярмарок з «молодечими забавами», млинцями, чаєм з цього самовара, спалюванням опудала зими. Одеса хороша в усі пори року, і коли б Ви не приїхали – Вам завжди буде, що подивитися і чим зайнятися.