Що подивитися за один день в Одесі?

Одеса прекрасний і красиве місто на Півдні України. Щороку нашу Перлину на березі Чорного моря відвідують більше 3-х мільйонів туристів, і їх кількість з кожним роком все зростає. Багато з них приїжджають на тиждень, а іноді й довше. Але, що, ж робити, якщо Ви приїхали тільки на вихідні, або навіть на один день? Що можна побачити за один день і що потрібно відвідати? У нашій статті ми розповімо про знакові місцях в Одесі і як все встигнути подивитися.
Залізничний вокзал
Що подивитися за один день в Одесі?
Більшість гостей нашого міста приїжджають на залізничний вокзал або автовокзал, який розташований у знаменитого ринку «Привоз». Сам ж / д вокзал був побудований в 1952 році, тому що попереднє будівля була зруйнована в 1944 році під час війни. Вокзал «тупикового» типу, тому що будувати залізничні лінії далі, сенсу немає – попереду тільки море.
Привоз
Що подивитися за один день в Одесі?
Вийшовши з залізничного вокзалу, радимо перетнути Старосінний площа, де ви зможете зайти в одну з пекарень і поснідати. На іншій стороні ви побачите знаменитий ринок «Привоз». Ви можете подивитися на ринок, особливо в рибний ряд, там ви побачите відому скульптуру «Тітки Соні».
Преображенська вулиця
Вийшовши з Привозу, у вас є кілька варіантів, щоб дійти до найвідоміших визначних пам’яток. Перший – це пройти по вулиці Преображенській і потрапити в самий кінець вулиці Дерибасівській. Вибравши цей варіант, ви пройдете і побачите стару Одесу з її колоритними будинками.
Що подивитися за один день в Одесі?
Прогулянка повз Свято-Успенського кафедрального собору, в якому зберігається чудотворна Касперівська ікона Божої матері та мощі праведного протоієрея Іони Отаманського. А також пару кварталів далі ви побачите Соборну площу. На ній розташований Спасо-Преображенський кафедральний собор і пам’ятник князю М.С. Воронцову.
Що подивитися за один день в Одесі?
Також на цій площі розташований сувенірний ринок і виставка-продаж робіт одеських художників. Через квартал буде вже знаменита одеська вулиця – Дерибасівська.

Катерининська вулиця
Другий же варіант – від Привозу, ви можете піти по одній з найкрасивіших вулиць міста – Катерининської, про неї докладніше Ви можете дізнатися в нашій статті.
Пушкінська вулиця
Третій варіант – це Пушкінська вулиця. Вона отримала свою назву завдяки знаменитому поетові А.С. Пушкіну, який жив в Одесі, а точніше був тут на засланні. Почавши з Привокзальної площі йти по Пушкінській вулиці – ви побачите Свято-Іллінський чоловічий монастир, який був побудований в 1896 році.
Що подивитися за один день в Одесі?
Далі ви побачите Одеський ЦУМ, прибутковий будинок Асвадурова, прибутковий будинок Анатра, красиву готель «Бристоль», звичайно ж Музей А.С. Пушкіна, Музей західного і східного мистецтва, Одеську обласну філармонію. Пушкіснкая вулиця по праву вважається одним із найстаріших та найкрасивіших вулиць нашого міста. І звичайно, вона теж перетинає Дерибасівську вулицю.
Дерибасівська вулиця
Головна вулиця міста, не побувавши тут, ви не зможете сказати, що були в Одесі. З кінця двадцятого століття вулиця була пішохідною, її довжина всього 950 метрів. На ній розташована величезна кількість маленьких магазинів і кафе, побачити пам’ятник Леоніду Утьосову і посидіти на «12м» стільці.
Що подивитися за один день в Одесі?
До неї прилягає Грецька площа, де зараз знаходиться туристичний ринок, на якому можна купити сувеніри і скуштувати страви різних народів. А також Міський сад, в якому можна в літню спеку відчути прохолоду від фонтану, і відпочити в тіні дерев.

Пройшовши по Дерибасівській, майже до самого кінця поверніть наліво, і ви побачите одну із знакових пам’яток нашого міста – Одеський національний академічний театр опери та балету.
Що подивитися за один день в Одесі?
Тут ви зможете, докладніше ознайомитися з його історією.

Пройшовши повз театр вниз по вулиці Ланжеронівська, ви побачите, статую Лаокаона, розташовану перед Одеським археологічним музеєм. У 10 метрах від музею розташований Одеська міська рада і Думська площа з ще одним пам’ятником А.С. Пушкіну. Саме з Думській площі починається Приморський бульвар, Стамбульський і Грецький парки, і звичайно головні визначні пам’ятки міста – Пам’ятник засновникові Одеси Дюку де Рішельє і Потьомкінські сходи. Про їх історії ви зможете дізнатися тут. Прогуляйтеся вниз по Потьомкінських сходах, перерахуйте сходинки, і обов’язково сходіть на Морський вокзал.
Що подивитися за один день в Одесі?
На Морвокзалі, ви побачите порт, судна, яхти, Воронцовський маяк, з травня по жовтень ви можете покататися на катері, уздовж Одеського узбережжя.

Повернувшись після відвідування Морського вокзалу на Приморський бульвар пройдіть до Воронцовського палацу, який був побудований за проектом Ф. Боффо в 1826 році для генерал-губернатора М.С. Воронцова. Поруч з палацом розташована ще одна візитних карток міста – Воронцовська колонада, саме з неї відкривається прекрасний вид на порт і місто.
Що подивитися за один день в Одесі?
Не зупиняйтеся і пройдіться по Тещин міст, який був зведений в 1969 році. Згідно з легендою, його будівництво лобіював перший секретар обкому партії, тому що його теща жила на вулиці Гоголя, а він на Приморському бульварі.
Що подивитися за один день в Одесі?
Відразу за Тещиним мостом розташований Шахський палац, побудований в 1852 році для польського шляхтича Зенона Бржозовского. А свою назву він отримав, тому що з 1910 по 1920 рр. в ньому жив перський шахиншах Мухаммед Алі-шах.

Повернувши на вулицю Гоголя, і пройшовши кілька кроків, вашому погляду відкриється «будинок з атлантами» або будинок Фальц-Фейна. Один з 4-х найкрасивіших будинків Одеси, одна з візитних карток Одеси.
Що подивитися за один день в Одесі?
На цій вулиці також розташований будинок, де зупинявся Микола Васильович Гоголь і де він працював над другим томом твори «Мертві душі». По дому 19 по вулиці Гоголя, Поверніть наліво і ви відразу побачите Одеський будинок вчених з їх прекрасним внутрішнім двориком. Пройшовши по Сабанеев міст, ви опинитеся на Катерининській площі, звідки бере початок Катерининська вулиця. На цій вулиці розташований затишний готель Hotel 52 і його ресторан, де ви завжди зможете смачно поїсти.
Одного разу в Одесі НЕ вистачить, щоб обійти все місто і повністю насолодитися його архітектурою та атмосферою. Але ми постаралися, описати вам основні знакові пам’ятки міста.

Приїжджайте до нас!

Одеса-мама чекає на Вас!