Одеські коти або нові пам’ятки міста

У багатьох містах є знакові пам’ятки, які знають у всьому світі. Так, наприклад Париж все знають по Ейфелевої вежі, Рим по Колізею, Афіни по Акрополя, Барселону по домівках Гауді, а з яким знаковим пам’ятником архітектури асоціюється Одеса? Дуже складно на це питання дати однозначну відповідь, адже для когось – це Одеський театр опери та балету, а хтось скаже, що звичайно пам’ятник Дюку де Рішельє і вулиця Дерибасівська, Приморський бульвар, але для багатьох це будуть прості одеські дворики, які до сих пір зберегли дух старої Одеси. Заходячи на подвір’я можна насолодитися істинно одеськими будинками, білизною, розвішані через весь двір, неповторним стилем спілкування між сусідами, і, звичайно ж, ледачими і пещеними котами, які живуть, і навіть правильніше буде сказати, панують в них.
В Одесі цілий культ котів, і з 2017 року вони були визнані частиною екосистеми, і відповідно є ряд програм щодо їх лікування і вакцинації. Але чому саме коти – ні собаки, ні голуби? А все дуже просто, вся історія нашого міста нерозривно пов’язана з цими милими пушистиками. Коти жили на території міста ще за часів фортеці Хаджибей, і з будівництвом міста їх кількість тільки збільшувалася. Вони були безцінні і за їх злодійство карали великим штрафом. Але чому? Відповідь проста – вони полювали на щурів і мишей. Одеса – місто портове, і на кожному судні був кіт.

Кота містити на судні було не тільки приємно, але й вигідно. Хвостаті не пускали на судно мишей і щурів, і відповідно провізії і вантажу нічого не загрожували. У нашому місті спочатку було багато порід котів, адже частенько мишолови з судів сходили на сушу, щоб погуляти і не поверталися. А в місті, де торгівля зерном була одним з основних занять – коти були просто необхідністю. У порту і на складах завжди тримали їх у великій кількості, щоб якомога краще зберегти товар. Традиція тримати непокірних пухнастиків збереглася і до нашого часу.

Пам’ятники котам
У багатьох квартирах, будинках, а особливо у дворах живуть цілі котячі сімейства. А багато хвостаті мешканці навіть стали прототипами для пам’ятників. Так-так, в Одесі так люблять цих тварин, що створили проект – «Одеські коти». Цю ідею можна порівнювати з «музичними лавками Шопена» в Варшаві або з Вроцлавського гномиками. Більше 20 скульптур були встановлені в різних частинах міста, і вже складають цілу карту для туристів, які хочуть їх знайти і зробити селф.
Зараз ми розповімо про всі котах і де їх можна знайти. Першим в нашому списку буде «хвостатий злодій» розташований за адресою вулиця Буніна, 16. Скульптура встановлена ​​на даху, там «сидить» радісний кіт, який вкрав сосиски.
Одеські коти або нові пам'ятки міста

Наступний персонаж – це «кіт тітки Соні», який розташований в рибному ряду усіма відомого ринку – Привоз. Трохи осторонь від рибного корпусу за адресою вулиця Пантелеймонівська кут вулиці Леонтовича, розташувалися співаючі коти – «До-ре-мяу».

Одеські коти або нові пам'ятки міста

За межами старого центру – є «кіт-мисливець», який стоїть на вулиці Генерала Петрова, 26. У 2018 році на Військовому спуску прямо поруч з Тещиного моста встановили дві скульптури – «котів-сфінксів».

Наступних героїв можна знайти у дворі музею особистих колекцій ім. А.В. Блещунова – «Коти і тюлечка», чисто одеська композиція.

Одеські коти або нові пам'ятки міста

У самого моря, поряд з пляжем Ланжерон один котик відпочиває прямо на ліхтарному стовпі – скульптура «кіт-ліхтар», а пройшовши трохи далі можна зустріти «кота Чилика».

Прототипом наступного героя стала кішка, яка жила на Новому Ринку і звали її Базаріна. А відрізнялася вона своєю вагою, до сих пір ніхто з одеських котів не зміг досягти його, чи жарт, «господиня базару» важила 18 кг.
Одеські коти або нові пам'ятки міста

Скульптуру можна знайти на вулиці Торговій кут Садовій, перед входом в м’ясний корпус одного з найстаріших базарів міста – Новий ринок. На Деволановской спуску можна побачити «кішку на стіні».

У декількох кварталах від нашого готелю, на вулиці Маразліївській кут Базарній, на підвіконні Всесвітнього клубу одеситів, розташувався «кіт Моріс, сплячий на портфелі Михайла Жванецького».

Одеські коти або нові пам'ятки міста

Прототип, звичайно ж, улюблений кіт знаменитого автора. У наше століття цифрових технологій не могли обійти тему котів та гаджетів – на лавці за адресою провулок Маяковського 1, встановили «Пушинка – кота-геймера».

Одеські коти або нові пам'ятки міста

У трьох кварталах від нашого готелю, «Кот Рижик» спить на перилах. У парку Перемоги прямо посеред ставу – сидить «Вітражний котик». У парку імені Т.Г. Шевченко, розташувався «Скіфський котик». А на вулиці Ланжеронівська, 12 сидить «кіт Вальтер». Чи не можемо НЕ згадати, кішечку Софу, відпочиваючу на Катерининській площі. Тільки коли стемніє можна побачити в самому серці Одеси, на вулиці Дерибасівська, 20 – проекцію на будинок двох неонових котиків.

А поруч з тату салоном на площі Віри Холодної, сидить у клітці котик «торішній Татушний».
Одеські коти або нові пам'ятки міста

На добре відомий Французькому бульварі, 28 – поруч з дачею Анатра, розташувався «кіт Сифон». Збірний образ кота Васьки і його коханої кільки в томаті, встановили на самому початку Грецької вулиці, в будинку під номером 5.

Одеські коти або нові пам'ятки міста

Як бачите, пройшовши по всьому центру можна побачити всіх котиків, і розглянути їх на власні очі. Нові пам’ятки завжди приваблюють туристів, особливо якщо вони дійсно пов’язані історією міста.